כתיבה שיווקית

מהי המטרה של כתיבה שיווקית?

כתיבה שיווקית היא כתיבה של כל תוכן שמטרתו קידום של עסק, חברה או ארגון. התכנים שנכתבים במסגרת הכתיבה השיווקית מופיעים באמצעי הפרסום השונים העומדים לרשות החברה - החל מאתר החברה ועד פרסום באתרי אינטרנט חדשותיים, רשתות חברתיות, כתבות בעיתונות, מודעות, פלאיירים ועוד. הכתיבה השיווקית היא חלק בלתי נפרד מפעילות השיווק של העסק והיא מיועדת להרחיב את החשיפה וההיכרות של קהל הלקוחות הפוטנציאלי עם החברה.
כתיבה שיווקית צריכה להניע את הגולשים לפעולה – השארת פרטים בטופס יצירת קשר, רכישה בחנות הווירטואלית, יצירת קשר עם העסק או הגעה פיזית לבית העסק.

שלבי הכתיבה השיווקית

לכתיבה שיווקית יש פוטנציאל עצום בקידום העסק, וכדי לממש את מלוא הפוטנציאל מומלץ כי היא תתבצע על ידי כותבי תוכן מנוסים. זאת בתיאום עם אנשי השיווק והנהלת החברה בהצבת הגדרות ויעדים. כאשר מחליטים על כתיבת תוכן שיווקי יש לקבוע מהי המטרה של הטקסט. כמו לדוגמה: יצירת לידים, חיזוק התדמית של העסק, קידום מכירות וכדומה. הגדרת קהל היעד ואיפיונו היא שלב חשוב שנועד לכוון את הכתיבה לעבר מטרותיה. בהתאם למטרת הכתבה, ניתן להחליט היכן היא תפורסם ותקודם.

בכתיבה שיווקית שמטרתה הגדלת מכירות, תפקיד הטקסט הוא להעביר מסרים שיווקיים חדים ואפקטיביים בליווי כותרות מנצחות, ומסרים שיש בהם הנעה לפעולה של הקוראים. בכתיבה שיווקית שנועדה לקדם את החברה במנועי החיפוש באינטרנט (SEO) התוכן כולל מידע הקשור לתחום עיסוק החברה, ומשובצות בו מילות מפתח רלוונטיות הקשורות לתחום. זאת למטרת הקידום והדירוג הגבוה במנועי החיפוש. איסוף החומר עבור תכני הכתיבה השיווקית כולל קריאת חומרים כתובים הנוגעים לתחום הכתיבה, ראיונות עם אנשי החברה, תחקיר על המתחרים וכדומה. לצד המסר השיווקי יש לוודא כי הכתבה מעניקה ערך מוסף לגולש.

שירותי כתיבה שיווקית

אנו בחברת "דיגיטל גרופ" מתמחים בכתיבה שיווקית שנועדה לקידום עסקים, חברות וארגונים מתחומים שונים. החברה שלנו משמשת כסוכנות דיגיטלית שמעניקה שירותי שיווק דיגיטלי לחברות ועסקים, ומתמחה ביצירת תוכן וכתיבה שיווקית ברחבי הרשת. אנו מציעים את כל שירותי התוכן המסייעים להשיג את מטרות העסק.