תהליך מיתוג

תהליך מיתוג

מהו תהליך מיתוג ומדוע הוא כל כך חשוב לעסק שלכם?

תהליך מיתוג הוא מהלך שיווקי-אסטרטגי שבמהלכו חברה או מוצר חדש מקבלים זהות ייחודית, שמבדלת אותם ממתחרים או ממוצרים דומים אחרים בשוק. התוצר של תהליך זה הוא המותג, עם כל סממני הזהות החדשה שלו.

תהליך המיתוג מתחיל בקביעה של ערכי המותג שרוצים להבליט, ובעקבותיהם יוצרים מאפיינים ויזואליים ומילוליים שמבטאים ערכים אלה. תוצרי המיתוג כוללים את שם המותג, לוגו, פונטים, ושאר עזרים ויזואליים שתורמים לעיצוב ולחוויית המותג. מטרת המיתוג היא לייצר למותג ערך ייחודי, מבדל וזכיר, ובעצם ליצור עבורו תהליך של איפיון וקבלת תכונות ייחודיות למותג.
כאשר מבצעים תהליך מיתוג, יש לערוך מחקר אודות קהל היעד, כדי להבטיח שהלקוחות הפוטנציאליים יתחברו למיתוג של העסק. בסיום תהליך המיתוג, מגיע שלב החדרת המותג וערכיו לתודעה הציבורית. הדבר נעשה בעזרת אמצעי הפרסום השונים כמו קידום ברשתות החברתיות, קידום אורגני וקידום ממומן בגוגל.

חשיבות המיתוג

המיתוג הוא תהליך נחוץ וחשוב לחברות, והוא מסייע להן להשיג בידול אל מול חברות מתחרות בשוק, ולמוצריהן לבלוט מעל המתחרים. תהליך המיתוג מצמיד למותג ערכים חיוביים כמו איכות, יוקרה, הנאה ובכך יוצר הזדהות גבוהה של הצרכן עם המותג. ההזדהות הזאת מניעה את הצרכן לבחור דווקא מוצרים ממותג מסוים לעומת מתחריו. הצלחתו של תהליך מיתוג היא בכך שצרכן יעדיף לבחור מוצר ממותג, גם אם מדובר במוצר זהה לחלוטין או דומה מאוד למוצרים אחרים בשוק, וגם אם מחירו גבוה יותר ביחס למתחריו.
בכך ניתן להבין את חשיבותו של המיתוג, שמסייע לחברות להגדיל הכנסות באמצעות יצירת קהל צרכנים אדוק שצורך את מוצרי המותג.

שירותי מיתוג

חברתנו "דיגיטל גרופ" מתמחה במיתוג ומבצעת תהליכי מיתוג לחברות, עסקים וארגונים. מיתוג הוא תהליך עמוק בעל ערך רב בזרוע השיווקית. הוא כולל מספר שלבים, ונעשה לאחר היכרות מלאה עם החברות והשוק, תוך פיצוח הערכים החשובים ושילובם במיתוג. אנו מבצעים תהליך מיתוג מקיף שכולל את כל האמצעים הויזואליים והשפה החדשה של המותג, כזה שיקפיץ את החברה והמותג קדימה.

 


השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.